Nabór wniosków
Odnowa i rozwój wsi
Małe projekty
Różnicowanie
Tworzenie mikroprzedsiębiorstw
AKTUALNOŚCI
>

>
Kalendarium
lgd Dobra praktyka LGD GRYF lgd

Umieszczono na stronie 22.08.2014

Informacje prasowe

"Gryf"dla gminy Słupia Jędrzejowska...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 20.08.2014
Umieszczono na stronie 20.08.2014

Zapraszamy na wycieczkę

W dniu 30 sierpnia 2014r w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Wygodzie organizowane jest spotkanie integracyjne pn. „Ciuchcią na Wygodę!” Koszt uczestnictwa w spotkaniu 50,00zł na osobę.

Zapewniamy:

 • Przejazd Ciuchcią Expres Ponidzie
 • Catering (2 ciepłe posiłki, kawa, herbata, potrawy grillowane)
 • Zabawę taneczną

Wyjazd z dworca Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej „Ciuchcia Expres Ponidzie”, ul Dojazd 1, 28-300 Jędrzejów, godzina 15:30. Przewidywany czas powrotu około 24:00. Szczegółowe informacje na temat wyjazdu można uzyskać pod numerami tel.: 41 386 41-14, 507-037-722

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 sierpnia.

Zapraszamy wszystkich którzy chcą przyjemnie spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół.

______________________________________________________

Dożynkowe świętowanie

W niedzielę 17 sierpnia odbyły się uroczystości dożynkowe w miejscowościach: Zdanowice, gmina Nagłowice, Słupia Jędrzejowska oraz Niegosławice gmina Wodzisław.

Zobacz więcej…>>

______________________________________________________

 70 rocznica pacyfikacji mieszkańców wsi Swaryszów

17 sierpnia 2014 roku na cmentarzu Ofiar Egzekucji odbyła się uroczystość poświęcona 70 rocznicy pacyfikacji mieszkańców wsi Swaryszów.

Zobacz więcej…>>

_______________________________________________________

 „Gryf” na Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem

Od 10 do 17 sierpnia w Zakopanem odbywały się V Europejskie Targi Produktów Regionalnych zorganizowane przez Tatrzańską Agencję Rozwoju Promocji i Kultury.

Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 18.08.2014

Bezpłatne warsztaty

Warsztaty doradcze są prowadzone przez doradcę Regionalnego Ośrodka EFS w Kielcach. Na zajęciach będzie brać udział grupa od 4 do 8 osób. Warsztaty będą łączyły w sobie elementy szkolenia (omówienie konkretnych zagadnień merytorycznych przez doradcę) z pracą indywidualną i grupową – rozwiązywanie konkretnych zadań i problemów, studia przypadków, rozmowę i wymianę doświadczeń pomiędzy osobami uczestniczącymi w warsztatach.

Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 14.08.2014

Informacje prasowe

"Gryf"dla gminy Sobków...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 13.08.2014
______________________________________________________

Ogłoszenie

Stowarzyszenie „Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska –GRYF” ogłasza nabór uczestników do projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich „Języki obce - równe szanse na rynku pracy dla osób po 50 roku życia”.
Zobacz więcej…>>

______________________________________________________

Ciuchcią do „Wygody”

W sobotę 9 sierpnia Ciuchcia Expres Ponidzie przewiozła ponad 300 osób do nowo otwartego ośrodka wypoczynkowego w Wygodzie w gminie Imielno. Spotkanie zorganizowała i sfinansowała Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska –Gryf”. Uczestnikami tej imprezy byli mieszkańcy obszaru działania LGD, a także goście spoza powiatu jędrzejowskiego. Oprócz przedstawicieli lokalnych samorządów i instytucji swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej – Pan Jacek Kowalczyk. Po dotarciu na miejsce uroczystego otwarcia imprezy dokonali Pani Prezes Zarządu LGD – Bogusława Wypych i właściciel kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego - Pan Marcin Kałka. Uczestników wyjazdu czekało mnóstwo atrakcji, można było zobaczyć mini zoo, dinopark oraz skorzystać z przejażdżki konnej. Chętnych nie brakowało. Następnie zespół muzyczno-wokalny zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. W przerwie można było skosztować pysznego żurku, bigosu oraz kiełbaski i kaszanki serwowanej z grilla. Ci, którzy poczuli zmęczenie tańcem, mogli odpocząć przy kawie, herbacie lub zimnym napoju. Nad całością spotkania czuwały pracownice Biura LGD dbając o bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Anna Stradomska
spec. ds. organizacyjno-promocyjnych w Biurze LGD

Umieszczono na stronie 08.08.2014

Informacje prasowe

"Gryf"dla gminy Wodzisław...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 06.08.2014...>>

Warto wiedzieć, jak "Gryf" wspiera rozwój powiatu jędrzejowskiego...
Ziobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 30.07.2014...>>

_______________________________________________________

Rewitalizacja dworca kolejki zakończona

W dniu 16 lipca 2014 roku zostały oficjalnie zakończone i odebrane prace dotyczące realizacji projektu Rewitalizacji Dworca Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej „Ciuchcia Expres Ponidzie” w ramach projektu współpracy z trzema lokalnymi grupami: LGD „Dorzecze Wisły”, LGD „Perły Czarnej Nidy” oraz LGD „Ponidzie”. pt. „Atrakcje Krajoznawczo – Turystyczne – Inicjatywa Wspólna”.
Zobacz więcej...>>

Umieszczono na stronie 25.07.2014

Plebiscyt na Letnią Stolicę Świętokrzyskiego 2014

W związku z trwającym plebiscytem na Letnią Stolicę Świętokrzyskiego, prowadzonym na łamach dziennika "Echo Dnia", zachęcamy do oddania głosu na nasze miasto.

Zagłosujmy na Jędrzejów wysyłając SMS o treści: stolica.4 pod numer 71321

Zobacz skan informacji z „Echa Dnia”...>>

Umieszczono na stronie 14.07.2014

Ogłoszenie o naborze

Zarząd Stowarzyszenia „Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku” ogłasza nabór na stanowisko Koordynatora Projektu w ramach projektu: „Języki obce – równe szanse na rynku pracy dla osób po 50 roku życia”, w ramach działania 9.5 PO KL  „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”

Zobacz więcej…>>

________________________________________________________

Ogłoszenie o naborze

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska -GRYF” ogłasza nabór na stanowisko Specjalista ds. merytoryczno - finansowych w ramach projektu: „Języki obce – równe szanse na rynku pracy dla osób po 50 roku życia”, w ramach działania 9.5 PO KL  „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”

Zobacz więcej…>>

________________________________________________________

Festiwal Ludowy w Sędziszowie

lgdW sobotę 29 czerwca bieżącego roku w Sędziszowie na Bazie TKR odbył się VIII Festiwal Ludowy imienia Stefana Ostrowskiego i Jana Jawora. W tym roku na scenie wystąpiło 21 kapel, zespołów śpiewaczych i solistów. Festiwal finansowany był ze środków UE w ramach programu PROW 2007-2013 Oś. VI LEADER realizując projekt pod nazwą „Promocja lokalnych produktów ekologicznych” wybranego do sfinansowania przez Radę Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf”. Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowanych było wiele wspaniałych atrakcji: pokaz garncarstwa i kowalstwa, pokaz sztuki ludowej, degustacja potraw, konkurs na najładniejsze stoisko, a także konkurs przeprowadzony wśród KGW, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nich 16 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Sędziszów i nie tylko. Należy podkreślić, że wszystkie panie zostały nagrodzone. Na Festiwalu swoje stoisko prezentowała również Lokalna Grupa Działania. Przy każdej stosownej okazji o działalności LGD informowali gospodarze festiwalu Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek i prowadząca Festiwal, Sekretarz Urzędu Gminy Ewa Kubas – Samociuk. Festiwal Ludowy to wspaniała impreza integracyjna, promująca: dziedzictwo kulturalne, kulinarne, tradycje i zanikające zawody.

Niedzielne uroczystości zakończyła zabawa przy dźwiękach lokalnej kapeli ludowej.

Zobacz zdjęcia...>>

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych w Biurze LGD

_______________________________________________________

Krew darem życia

lgdW niedzielę 6 lipca odbył się w Sobkowie czternasty, rodzinny festyn pod hasłem „Krew darem życia”. I znów padł kolejny rekord. Zebrano 153,90 litrów krwi, którą w tym dniu oddały 342 osoby. Krwiodawcy zostali obdarowani cennymi nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów. Festyn rozpoczął się występem młodzieżowego zespołu RYTMIX działającego przy świetlicy wiejskiej w Sobkowie. Swój talent wokalno-sceniczny zaprezentowała również ucz. Gimnazjum Publicznego w Miąsowej – Virginia Nowacka. Pani Krystyna Idzik - Wójt Gminy Sobków złożyła podziękowała fundatorom nagród. Szczególne podziękowania skierowała również do krwiodawców, którzy przyłączając się do tej pięknej akcji przyczyniają się jednocześnie do ratowania życia ludzkiego. W części artystycznej na scenie zaprezentowały swoje występy działające przy świetlicach zespoły ludowe Sobkowianki i Korytniczanki, a także Kapela Ludowa Stanisława Malickiego z Sędziszowa i kielecki zespół muzyczny AXIS BAND. Gwiazdą wieczoru był zespół FOCUS grający muzykę disco polo, który porywał do tańca tłum zgromadzony przed sceną. Na festynie nie zabrakło również Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf”.

Festyn zakończyła trwająca do północy dyskoteka, którą poprowadził zespół AXIS BAND oraz DJ.

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych w Biurze LGD

Umieszczono na stronie 02.07.2014

Powiatowe Święto Kłosa

lgdW niedzielę 8 czerwca 2014r. już po raz piąty odbyło się Powiatowe Święto Kłosa. Licznie przybyłych uczestników święta powitali: Bogusława Wypych – prezes Stowarzyszenia LGD „Ziemia Jędrzejowska-Gryf”, Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski oraz Marcin Piszczek – burmistrz Jędrzejowa. Uroczystość ta odbyła się w amfiteatrze przy Centrum Kultury w Jędrzejowie. W obchodach Święta udział wzięli: przedstawiciele powiatu będzińskiego na czele ze starostą - panem Krzysztofem Malczewskim, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz inni zaproszeni goście. Jak co roku, wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursu „Super Producent Zbóż w Powiecie Jędrzejowskim”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie. Nie był to jedyny konkurs zorganizowany podczas tegorocznego Powiatowego Święta Kłosa. Chętni uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą o LGD w ramach konkursu „Wiedzy o Lokalnej Grupie Działania”, w którym wygrać można było atrakcyjne nagrody. Uczestnicy festynu mogli zwiedzić stoiska: wystawców maszyn rolniczych, informacyjno-promocyjne oraz kulinarne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, na których każdy uczestnik mógł do woli rozpieszczać swoje podniebienie smakiem potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Korytnicy, Węgleszyna Dębiny, Ignacówki, Rożnicy, Nagłowic, Deszna, Rembiechowej, Opatkowic Murowanych, Tyńca, Łysakowa, Mnichowa, Grudzyn oraz ze Staniowic. Swoje stanowiska mieli również rzemieślnicy z powiatu jędrzejowskiego. Organizatorzy przygotowali dla licznie przybyłej publiczności wiele atrakcji. Wystąpiła młodzież z Powiatowego Domu Kultury w Będzinie, formacja taneczna Eks-tremum z Centrum Kultury w Jędrzejowie, tancerki SDF, kabaret Hola Hola. Wystąpiły również Koła Gospodyń Wiejskich z Korytnicy, Opatkowic Murowanych oraz Ignacówki. Zabawa „pod gwiazdami” przy muzyce zespołu „Takton" zakończyła ten bardzo udany festyn.

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych
w Biurze LGD

___________________________________________________________

Mistrzostwa Polski Młodzików o puchar Włodzimierza Smolarka

W dniach 20-26 czerwca w Małogoszczu i Jędrzejowie odbyły się młodzieżowe Mistrzostwa Polski o puchar Włodzimierza Smolarka. Mecze rozgrywali chłopcy z rocznika 2002 z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Osiem spotkań rozegranych zostało w Małogoszczu, cztery w Jędrzejowie, dwa w Kielcach i były to mecze finałowe na arenie Korony. Zmagania młodych piłkarzy obserwowały najwyższe władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, znani trenerzy i zawodnicy. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski są bardzo ważną imprezą dla polskiej piłki nożnej. Tu szuka się talentów, które w przyszłości zdecydują o jakości reprezentacji kraju, są również ważną i prestiżową imprezą dla organizatorów. Dlatego współorganizacja takiego wydarzenia to wielkie wyróżnienie dla klubu MKS Wierna Małogoszcz. Mistrzostwa to również promocja powiatu jędrzejowskiego. Zawodnicy, opiekunowie, trenerzy i osoby towarzyszące zakwaterowani byli w Domu Wczasowym „Wierna” na Bocheńcu i wolny czas miedzy treningami i rozgrywkami przeznaczali na zwiedzanie zabytków w naszym powiecie. Na tej ogólnopolskiej imprezie sportowej nie zabrakło również Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf”.

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych
w Biurze LGD

Zobacz zdjęcia…>>

_________________________________________________________

Festival Latino 2014

lgdW dniach 20-22 czerwca w Centrum Kultury w  Jędrzejowie odbyła się po raz czwarty wielka impreza taneczna pod nazwą „Latino Festival”.

Od piątku odbywały się warsztaty taneczne z udziałem najlepszych instruktorów z całej Europy. W tym roku w warsztatach wzięło udział blisko 500 osób z całego kraju, którzy podzieleni byli na różne grupy zaawansowania i rodzaje tańców. Organizowane były również imprezy towarzyszące, w których mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. W piątek, 20 czerwca, od godziny 2030 w amfiteatrze przy Centrum Kultury festiwal otwierał koncert zespołu Havana Dream. Po koncercie odbyła się impreza, która potrwała do godziny trzeciej nad ranem. W sobotę, 21 czerwca, od godziny 2030, również przed Centrum Kultury, odbyły się pokazy zaproszonych instruktorów, a po nich imprezy na dwóch parkietach również do godziny trzeciej nad ranem. W czasie festiwalu odbył się także pierwszy Międzynarodowy Turniej Salsy o puchar burmistrza Jędrzejowa – Marcina Piszczka. Turniej rozegrany został w 11 kategoriach, a zmagania tancerzy oceniało 11-osobowe jury złożone ze znanych artystów i znawców w dziedzinie tańców karaibskich. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” również wzięło udział w tej imprezie.

________________________________________________________

Otwarcie lata nas zalewem

lgdW sobotę 29 czerwca br. roku na terenie obiektu Rekreacyjno – Wypoczynkowego „Zalew” w Jędrzejowie odbyła się impreza pod nazwą „Otwarcie Lata nad Zalewem”. Impreza rozpoczęła się o godz. 12 w południe i potrwała do późnych godzin wieczornych. W ramach imprezy organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Odbyły się między innymi wojewódzkie zawody w ratownictwie wodnym, koncerty i pokazy taneczne, gry i zabawy dla dzieci. Niestety, w godzinach wieczornych imprezę przerwał ulewny deszcz. Na zakończenie odbył się jednak pokaz sztucznych ogni. Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” również wzięło udział w tej imprezie. Na stoisku uczestnicy mogli uzyskać informacje o działalności LGD, natomiast dla najmłodszych uczestników imprezy nie zabrakło kolorowych balonów oraz innych gadżetów promocyjnych.

Umieszczono na stronie 13.06.2014

Baw się z nami LGD -ami

Dnia 7 czerwca 2014 r. na ulicy Sienkiewicza, Placu Artystów w Kielcach odbyła się po raz drugi impreza plenerowa pn. „Baw się z nami LGD –ami”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, jak również Lokalne Grupy Działania z terenu województwa świętokrzyskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Pan Adam Jarubas. Impreza rozpoczęła się barwnym korowodem, który przeszedł kieleckim deptakiem od pomnika Adama Mickiewicza na Plac Artystów. Licznie zgromadzonych gości powitał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Pan AdamJarubas. Swoje stoiska wzdłuż ulicy Sienkiewicza rozstawiło 18 świętokrzyskich Lokalnych Grup Działania. Podczas pikniku można było spróbować regionalnych potraw, zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego województwa, jak również uczestniczyć w warsztatach tkactwa, malarstwa, wypalania w drewnie, koronkarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, czy rzeźby.

Na scenie na Placu Artystów do późnego wieczora występowały liczne zespoły folklorystyczne, kabaretowe, dziecięce, młodzieżowe i orkiestry dęte, które przyjechały do Kielc z terenu całego województwa świętokrzyskiego, m.in. zespół Fajbusie z Grzymałkowa, Małe Tumlinianki, Włoszczowski Kwartet z dwójki, Dziecięcy Zespół Ludowy Przepióreczki z Parszowa i wiele innych. Dla najmłodszych przygotowano też zamek do składania, a przy namiocie Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego dzieci mogły za darmo pomalować sobie buźki.

Nasze Stowarzyszenie na scenie reprezentowały utalentowane dziewczynki z zespołów Mała Parada i Mała Parada II, działające przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, które zaprezentowały „Marsz paradny”, „Rock & roll”, „Rewia” i „Pieski”. Natomiast na pyszne smakołyki zapraszało Koło Gospodyń Wiejskich z Węgleszyna Dębiny.

Mieszkańcy Kielc z chęcią próbowali pysznego jadła. Pogoda dopisała, nic więc dziwnego, że impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy regionu świętokrzyskiego. Zabawa potrwała do godziny 21.

Zobacz zdjęcia…>>

Umieszczono na stronie 04.06.2014

IX Jarmark Agroturystyczny w Tokarni

lgd gryf tokarnia 2014

W niedzielę 1 czerwca br. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich już po raz szósty reprezentowało powiat jędrzejowski na IX Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym w Tokarni. Na stoisku można było zaopatrzyć się w materiały promujące walory agroturystyczne i turystyczne powiatu jędrzejowskiego, uzyskać informację na temat pozyskania środków z UE, a także zjeść pyszne potrawy przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku nasz powiat reprezentowały KGW z: Opatkowic Murowanych, Korytnicy, Staniowic, Węgleszyna Dębiny, z Deszna, Nagłowic oraz z Grudzyn. W trakcie imprezy odbył się również konkurs kulinarny "Festiwal potraw domowego ogródka", w którym udział wzięły wszystkie wymienione KGW a jedno z nich – Grudzyny otrzymało III miejsce za zupę z młodej kapusty na kwaśnym mleku.  Można było także zakupić słoik dowolnie wybranego rodzaju miodu u producentów Danuty i Tadeusza Zabawa ze Skroniowa. Odwiedzający nasze stoisko otrzymywali pakiety materiałów oraz różne gadżety promujące. Organizatorzy imprezy zapewnili wiele ciekawych atrakcji: występy zespołów folklorystycznych, folkowych, a także koncert gwiazdy, jaką w tym roku był ukraiński zespół Haydamaky. Pogoda dopisała, więc nie zabrakło najmłodszych uczestników, dla których  z okazji Dnia Dziecka odbyły się różne konkursy, gry i zabawy.

Anna Stradomska
spec. ds. organizacyjno-promocyjnych

Umieszczono na stronie 02.06.2014

Zapraszamy na Święto Kłosa 2014

Zobacz więcej...>>
Umieszczono na stronie 19.05.2014

Walne Zebranie Członków

15 maja bieżącego roku odbyło się Walne Zebranie Członków podsumowujące działalność LGD „Ziemia Jędrzejowska –Gryf” za rok 2013. Obradom przewodniczył pan Janusz Grabek – przewodniczący Rady LGD. Pani Bogusława Wypych-Prezes Zarządu LGD przedstawiła sprawozdanie z pracy Zarządu, Pan Krzysztof Majchrzak – członek Komisji Rewizyjnej przedstawił sprawozdanie finansowe, Pan Janusz Grabek przedstawił sprawozdanie z pracy Rady natomiast sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił Pan Jan Budziosz - Przewodniczący Komisji. Przedstawione sprawozdania za miniony rok zostały przyjęte bez zastrzeżeń. Pan Łukasz Chlebny – radca prawny LGD przedstawił zmiany w Statucie, które zostały przyjęte przez Walne Zebranie Członków stosowną uchwałą. Pani Prezes Zarządu poinformowała również Zebranych o bieżącej działalności LGD.
Zobacz zdjęcia...>>

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych
w Biurze LGD

Umieszczono na stronie 15.05.2014

Ogłoszenie

20 półrocznych staży na stanowisku robotnika gospodarczego…
Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 08.05.2014

ZAPROSZENIE

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” serdecznie zaprasza na imprezę pod nazwą „Baw się z nami LGD- ami”, która odbędzie się w dniu 7 czerwca br. na Placu Artystów w Kielcach.

lgd
Umieszczono na stronie 29.04.2014

I Bieg Lisów

W sobotę, 26 kwietnia w Jędrzejowie po raz pierwszy odbył się Bieg Lisów – Jędrzejowski Bieg Uliczny im. Kazimierza Mazurkiewicza.
Zobacz więcej…>>
__________________________________________________________

Otwarcie wystawy malarskiej Ottona Grynkiewicza

W piątek, 25 kwietnia, o godzinie 18 w sali kameralnej Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się otwarcie wystawy malarskiej sędziszowskiego artysty Ottona Grynkiewicza.
Zobacz więcej…>>
__________________________________________________________

XX Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu

 W sobotę 26 kwietnia, po raz dwudziesty w Domu Kultury w Małogoszczu odbyły się XX Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych.
Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 25.04.2014

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków LGD

Zarząd LGD „Ziemia Jędrzejowska - GRYF” zaprasza na Walne Zebranie Członków LGD, które odbędzie się 15 maja 2014 r. o godz. 1030  w Świetlicy Starostwa Powiatowego przy ulicy Armii Krajowej 9. Ewentualny drugi termin rozpocznie się w tym samym dniu o godzinie 1100.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania i powitanie zebranych członków Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska - GRYF”.
 2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania.
 3. Przyjęcie porządku obrad.
 4. Wybór Prezydium Walnego Zebrania Członków.
 5. Wybór Komisji mandatowo – skrutacyjnej.
 6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 7. Zatwierdzenie prawomocności zebrania.
 8. Przyjęcie protokołu z poprzedniego Zebrania.
 9. Złożenie sprawozdania z pracy Zarządu LGD za  2013 rok.
 10. Przedstawienie sprawozdania finansowego za 2013 rok.
 11. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej LGD za 2013 rok.
 12. Dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami.
 13. Podjęcie uchwał o przyjęciu sprawozdania z pracy Zarządu za 2013 rok, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
 14. Przedstawienie sprawozdania z działalności Rady za 2013 rok .
 15. Podjęcie uchwały o przyjęciu sprawozdania Rady za 2013 rok.
 16. Przedstawienie projektu zmian w Statucie Stowarzyszenia.
 17. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w Statucie Stowarzyszenia.
 18. Informacja o bieżącej działalności: Zarządu, Biura LGD, Rady.
 19. Sprawy różne.
 20. Zamknięcie posiedzenia

Z poważaniem
Bogusława Wypych

Umieszczono na stronie 17.04.2014

INFORMACJA

W dniu 18 kwietnia 2014 (piątek) Biuro LGD będzie czynne do godziny 12:00.

W dniu 02.05.2014 (piątek) Biuro będzie nieczynne.

__________________________________________________________

LGD NA TARGACH W KIELCACH

W dniach 11-13 kwietnia 2014 roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” uczestniczyło w VI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Była to niepowtarzalna okazja dla promocji naszego powiatu i produktów turystycznych. Nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem uczestników Targów. Odwiedzający byli informowani przez pracowników o walorach turystyki wiejskiej i agroturystyki naszego powiatu. Każdy otrzymywał pakiet materiałów oraz różne gadżety promujące.

Targi były również okazją do zaprezentowania twórczości lokalnej. Pan Grzegorz Szymański – właściciel gospodarstwa agroturystycznego „Ostoja Dworska” z Małogoszcza prezentował wykonywanie ciekawych eksponatów z siana, można było również skosztować typowego wiejskiego chleba. Mieliśmy również swój produkt lokalny - miód z pasieki państwa Danuty i Tadeusza Zabawa ze Skroniowa, który cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały degustację pysznych pierogów, chleba ze smalcem i ogórkiem, tradycyjnych ciast i innych produktów regionalnych. Były z nami: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mnichowa, Rożnicy, Nagłowic, Korytnicy, ze Staniowic, z Węgleszyna Dębiny, Opatkowic Murowanych oraz Panie z KGW Grudzyny. Należy podkreślić, że stoiska naszych KGW przez cały czas były oblegane przez chętnych do degustacji.

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu się do uczestnictwa w targach oraz tym, którzy reprezentowali nasz powiat w czasie ich trwania. Jak co roku uczestnictwo w Targach AGROTRAVEL to wspaniała okazja do integracji członków i pracowników Lokalnych Grup Działania.

Dziękujemy Organizatorom za profesjonalną organizację i umożliwienie uczestnictwa w tak wspaniałej imprezie.

Anna Stradomska
Specjalista ds. promocyjno-organizacyjnych

Zobacz zdjęcia…>>

Umieszczono na stronie 10.04.2014

Powiat jędrzejowski pionierem ProBiotechnologii

Od marca 2014 roku w Jędrzejowie działa Świętokrzyskie Regionalne Centrum Mikroorganizmów „w organizacji” przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Pro Persona”.

Celem świętokrzyskiego RCM-u jest popularyzacja stosowania pożytecznych mikroorganizmów w codziennym życiu: w domu, w rolnictwie a także w przemyśle.

Zobacz więcej…>>
Umieszczono na stronie 31.03.2014

Przewodnicy świętokrzyscy na szlaku

W sobotę 29 marca 2014 roku Przewodnicy Świętokrzyscy odwiedzili powiat jędrzejowski. Koło Przewodników Świętokrzyskich "BARTEK" PTTK w Kielcach przy współpracy z Centrum Informacji Turystycznej w Jędrzejowie zrealizowało kolejną wycieczkę szkoleniową po Powiecie Jędrzejowskim. Tym razem zwiedzili drewniany Kościół pw. Św. Pawła i Piotra w Rembieszycach, Kościół pw. Wszystkich Świętych w Złotnikach, Kościół pw. Narodzenia NMP w Kozłowie, Kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła w Węgleszynie oraz Kościół Św. Mikołaja w Oksie. Zapoznali się również z projektem realizującym przedłużenie niebieskiego szlaku Ks. S. H. Konarskiego przez Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, będąc w dwóch kluczowych miejscach związanych z patronem szlaku tj. Złotnikach, miejscu chrztu oraz Żarczycach Dużych, czyli miejscu urodzenia. Ponadto Przewodnicy zwiedzili dwa dwory. Jeden to dwór Państwa Stypułów w Lasochowie a drugi to pozostałości dworu w Rzeszówku. W Sudole natomiast weszli na Kielbasową Górę, gdzie poznali biografię Ludwika Kielbasy słynnego miejscowego kolekcjonera sztuki, który ofiarował swe zbiory Muzeum Narodowemu w Kielcach.

Zobacz zdjęcia…>>

Umieszczono na stronie 23.03.2014

Informacja

Powiatowy Urząd Pracy w Jędrzejowie informuje, że decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24.02.2014r, znak DF.I-4021-rm-13-1-AŁ/14 otrzymał dodatkowe środki Funduszu Pracy na finansowanie w 2014 roku programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji i zawodowej bezrobotnych wymagających szczególnego wsparcia na rynku pracy na realizację:Programu skierowanego do osób bezrobotnych do 25 roku życia.
Zobacz więcej…>>

_______________________________________________________

lgd
Umieszczono na stronie 19.03.2014

Spotkanie KGW z Powiatu Jędrzejowskiego w LGD

We wtorek 18 marca 2014r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jędrzejowskiego. W spotkaniu udział wzięły reprezentantki KGW z Nagłowic, Węgleszyna-Dębiny, Staniowic, Deszna, Rembiechowej, Opatkowic Murowanych, Tyńca, Ignacówki, Korytnicy, Rożnicy, Mnichowa oraz Grudzyn. Prezes Zarządu LGD – Bogusława Wypych powitała wszystkie Panie i poinformowała, że tegoroczne Powiatowe Święto Kłosa obędzie się w niedzielę 8 czerwca. Głównym celem spotkania było omówienie uczestnictwa Kół Gospodyń w obchodach Święta Kłosa. Anna Stradomska – specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych i Marta Suwała – księgowa LGD szczegółowo omówiły zadania dla poszczególnych KGW i koszty związane z przygotowaniem lokalnych produktów kulinarnych. Pani Anna Stradomska przekazała również informacje o możliwości i warunkach uczestnictwa w VI Międzynarodowych Targach Turystyki i Agroturystyki Wiejskiej – AGROTRAVEL, które odbędą się w Kielcach w dniach 11-13 kwietnia br. oraz w Jarmarku Agroturystycznym w Tokarni, który odbędzie się 1 czerwca br. Zachęciła Panie do udziału i zapromowania swojego dorobku na imprezach.

Spotkanie było okazją dla członkiń KGW do integracji i wymiany doświadczeń.

kgw

__________________________________________________________

lgd gryf karin
Umieszczono na stronie 03.03.2014

Ogłoszenie

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF”

Zobacz więcej…>>

 

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF”

Zobacz więcej…>>

 

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Małych projektów” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF”

Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 02.03.2014

INFORMACJA

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf” informuje, że w dniu 18 marca 2014r. o godz. 1000 w Świetlicy Starostwa Powiatowego, ulica Armii Krajowej 9, na parterze odbędzie się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jędrzejowskiego. Na spotkaniu omawiany będzie udział KGW w imprezach organizowanych przez LGD w 2014 roku.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych w Biurze LGD

Umieszczono na stronie 20.02.2014

Informacja dla Beneficjentów

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” uprzejmie informuje, iż planowane jest ogłoszenie naboru wniosków o przyznanie pomocy w terminie 17 – 31 marca 2014 r. w ramach działań:

Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju – małe projekty,
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw,
Zobacz więcej…>>

 __________________________________________________________

 Informacja dla Beneficjentów

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanym naborem wniosków o przyznanie pomocy przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” w terminie od 17 do 31 marca 2014 r., w każdej z gmin powiatu jędrzejowskiego odbędą się bezpłatne konsultacje z potencjalnymi beneficjentami zainteresowanymi możliwością pozyskania środków finansowych z Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.
Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 19.02.2014
lgd gryf
Umieszczono na stronie 13.02.2014

INFORMACJA

Prosimy o zapoznanie się z najnowszym NEWSLETTEREM.
Umieszczono na stronie 07.02.2014

INFORMACJA

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf” informuje, że w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku odbędą się w Kielcach VI Międzynarodowe Targi Turystyki i Agroturystyki Wiejskiej AGROTRAVEL. Podczas Targów Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jędrzejowskiego będą miały możliwość promocji produktów regionalnych. LGD zapewnia stoisko wystawiennicze natomiast koszty przygotowania potraw oraz koszty transportu KGW zobowiązane są pokryć we własnym zakresie. Ponadto informujemy, że będzie możliwość sprzedaży przygotowanych potraw. Chęć udziału w Targach prosimy zgłaszać w terminie do dnia 24 lutego 2014r. pod numerem telefonu: 41 386-41-14, lub osobiście w Biurze LGD mieszczącym się w Jędrzejowie ul. Armii Krajowej 9, (budynek Starostwa Powiatowego -III piętro). O udziale w Targach decyduje kolejność zgłoszeń.

W szczegółowych kwestiach dotyczących udziału w Targach prosimy kontaktować się z panią Anną Stradomską.

Umieszczono na stronie 29.01.2014

43 Zjazd Przewodników Turystycznych w Jędrzejowie

W dniach 25-26 stycznia br. odbył się 43 Zjazd  Świętokrzyskich Przewodników Turystycznych. Impreza rozpoczęła się o godz. 1030 w Centrum Kultury w Jędrzejowie, gdzie najpierw serdecznie powitano przybyłych gości oficjalnych w osobach: Jacek Kowalczyk – prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, Grzegorz Świercz – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Edmund Kaczmarek – Starosta Jędrzejowski, Marcin Piszczek - Burmistrz Jędrzejowa oraz Jan Głogowski – burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz. Następnie 30 młodych przewodników złożyło ślubowanie przewodnickie, po którym na scenie wystąpili zespół „Ekstremum” oraz soliści Małej Akademii Śpiewu Małgorzaty Jałochy. Po części artystycznej rozpoczęły się wykłady na temat najważniejszych wydarzeń z historii miasta i jego rozwoju, które prowadzili: dr Maciej Zdanek, dr hab. Krzysztof Ślusarek oraz Leszek Bukowski. Po wykładach wszyscy uczestnicy udali się na posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Staniowic. Panie przygotowały ciepły żurek z kiełbaską, bigos, zimną płytę oraz pyszne ciasta. Po południu przewodnicy zwiedzili Muzeum im. Przypkowskich, kościół Św. Trójcy i Archiopactwo Cystersów. Pierwszy dzień zakończyła biesiada przewodnicka, którą umilił występ zespołu artystycznego w Ośrodku Wczasowym „Wierna” w Bocheńcu. W drugim dniu Zjazdu przewodnicy zwiedzali Małogoszcz, Lasochów, a na koniec udali się do Ostoi Dworskiej pana Grzegorza Szymańskiego w Leśnicy. Organizatorami Zjazdu byli: Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania, Urząd Miejski w Jędrzejowie oraz Urząd Miejski w Małogoszczu. Uczestnicy Zjazdu mieli możliwość zaopatrzenia się w materiały promocyjne i informacyjne na bardzo dobrze wyposażonym stoisku LGD. Rozmawiano również o szansach rozwoju turystyki w powiecie jędrzejowskim. Zjazd był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, pozyskania i przekazania różnych dobrych praktyk w obszarze rozwoju turystyki i jej wpływie na polepszenie życia mieszkańców obszarów związanych z turystyką.

Zobacz zdjęcia...>>

Umieszczono na stronie 20.01.2014

Noworoczne kolędowanie w Nagłowicach

Była to wspaniała uczta duchowa w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Warzynie i Szkoły Podstawowej w Nagłowicach.
Zobacz więcej…>>

__________________________________________________________

INFORMACJA

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na dostawę pozycji książkowych dla uczestników projektu pn. „Teoria i praktyka drogą do sukcesu zawodowego” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie wpłynęła jedna oferta cenowa od firmy LET’S READ S. C. Elżbieta Ferenc, Dorota Zwolińska i została wybrana do realizacji.
Umieszczono na stronie 15.01.2014

Czy będą jeszcze nabory wniosków w LGD?

Rok 2014 jest ostatnim rokiem realizacji projektów unijnych składanych za pośrednictwem lokalnych grup działania. Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf” zgodnie z zaplanowanym harmonogramem zakończyła nabory. W związku z tym, że LGD dysponuje jeszcze niewielką kwotą pieniędzy (ok 500 tys. złotych) planuje się ogłoszenie naboru na początku marca br. Należy jednak mieć na uwadze, że planowane do zrealizowania operacje winny być zakończone do końca 2014 roku. Bliższe informacje można uzyskać w biurze LGD.

Bogusława Wypych
Prezes Zarządu

Umieszczono na stronie 10.01.2014

Informacja

Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców zaprasza na kurs z zakresu znakowania szlaków turystycznych.

Termin: 01.-02.luty br.; Miejsce: Warszawa; Cena: 260,00zł/osoba.

Szczegóły: http://ttpik.pl/turystyka/209-instruktor-znakowania-szlakow-turystycznych

Kurs może się odbyć w dowolnym miejscu przy zgłoszeniu grupy minimum 10 osób.

W załączeniu formularz zgłoszeniowy.

Umieszczono na stronie 02.01.2014

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY CENOWEJ NA DOSTAWĘ POZYCJI KSIĄŻKOWYCH

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” zaprasza do złożenia oferty cenowej na dostawę pozycji książkowych dla uczestników projektu pn. „Teoria i praktyka droga do sukcesu zawodowego” (uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie); współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa.

Zobacz więcej...>>
26.11.2008 - 04.08.2009
07.08.2009 - 27.10.2010
30.10.2010 - 25.10.2011
27.10.2011 - 10.06.2012
13.06.2012 - 25.09.2012
27.09.2012 - 25.04.2013
26.04.2013 - 24.12.2013
Obszar działania
LGD GRYF
 
Obszar działania LGD Ziemia Jędrzejowska GRYF
 
GMINY
 

Urząd Miejski w Jędrzejowie
ul. 11-go Listopada 33; 28 - 300 Jędrzejów
tel. 041 386 10 10, 386 16 19, 386 12 60
fax: 041 386 12 67
e-mail: jedrzejow@umjedrzejow.pl
strona internetowa: www.umjedrzejow.pl
BIP
http://www.jedrzejow.eobip.pl

 

Urząd Miasta
i Gminy w Małogoszczu

ul. Jaszowskiego 3A;
28-366 Małogoszcz
tel. 041 385 51 35
fax: 041 385 53 18
e-mail: malogoszcz@eobip.pl
strona internetowa :
www.malogoszcz.pl
BIP:
http://www.malogoszcz.
eobip.pl

 

Urząd Miejski w Sędziszowie
ul. Dworcowa 20
28-340 Sędziszów
tel. 041 381 11 27, 041 381 11 29
fax. 041 381 11 31
e-mail: um@sedziszow.pl
strona internetowa:
http://www.sedziszow.pl/
BIP:
http://www.sedziszow.eobip.pl

 

Urząd Gminy w Imielnie  
ul. Cmentarna 7; 28-313 Imielno
tel/fax: 041 385-12-10; 385-12-25
e-mail:
ugimielno2@korelacja.com.pl
BIP:
http://www.bip.imielno.
akcessnet.net

 

Urząd Gminy w Nagłowicach
ul. Mikołaja Reja 9; 28-362 Nagłowice
tel. 041 381 45 67
fax. 041 381 45 67
e-mail: mailto:ug-naglowice@wp.pl
strona internetowa:
http://www.naglowice.glt.pl/
BIP: http://www.naglowice.asi.pl

 

Urząd Gminy Oksa
ul. Włoszczowska 22; 28-363 Oksa
tel. 041 380 80 47, 380 80 48
fax. 041 380 81 48
e-mail:
gminaoksa@poczta.onet.pl
BIP: http://www.oksa.asi.pl

 

Urząd Gminy
w Słupi Jędrzejowskiej

Słupia 257; 28-350
Słupia Jędrzejowska
tel. 041 381 60 24
fax: 041 381 60 05
e-mail:sekretariat@slupia.pl
strona internetowa: http://www.slupia.pl/
BIP: http://www.slupiajedrzejowska.
eobip.pl

 

Urząd Gminy w Sobkowie
Plac wolności 12; 28-305 Sobków
tel. 041 387 10 37, 041 387 10 22
fax. 041 387 10 34
e-mail: sekretariat@sobkow.pl
strona internetowa: http://www.sobkow.uti.pl
BIP: http://www.bip.sobkow.pl

 

Urząd Gminy w Wodzisławiu
ul. Krakowska 6; 28-330 Wodzisław
tel. 041 380 61 18
fax. 041 380 61 20
e-mail: ugwodzislaw@wp.pl
strona internetowa:
http://www.wodzislaw.info.pl
BIP:
http://bip.wodzislaw.info.pl/
index.php